середа, 30 листопада 2016 р.

Як критикувати дітей: поради батькам

Діти неминуче роблять помилки. І часто першою реакцією дорослих є незадоволення або обурення із приводу їхньої поведінки. Але якщо батьки навчаться тримати себе в руках і проявлять конструктивність у підході до проблеми та її вирішення, вони зможуть не тільки ефективно працювати з помилками й невдачами дітей, а й зберегти сприятливу емоційну атмосферу у стосунках з ними. Щоб домогтися цього, пропонуємо скористатися наведеними нижче порадами.
П'ять порад про те, як правильно критикувати дітей

вівторок, 29 листопада 2016 р.

В Україні планують провести Рік німецької мови

Україна та Німеччина ініціюють питання проведення у 2017 році Року німецької мови в Україні. Про це йшлося на зустрічі міністра освіти України Лілії Гриневич з Надзвичайним та Повноважним Послом ФРН в Україні паном Ернстом Райхелєм.

понеділок, 28 листопада 2016 р.

Тест пробного ЗНО у 2017 році коштуватиме 120 грн

Вартість пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році з одного предмета становитиме 120 грн. Відповідна інформація оприлюднена на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

четвер, 24 листопада 2016 р.

Як працювати з хвилюванням і тривогою дитини

Часто, коли діти зіштовхуються з обставинами, на які вони не в силах вплинути або які здаються їм незрозумілими, у них виникають тривога й відчуття невпевненості у своїй безпеці.

вівторок, 22 листопада 2016 р.

Навчальні заклади вшанують жертв Голодомору

Міністерство освіти і науки рекомендує навчальним закладам вшанувати загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом. Про це йдеться у листі МОН, що підписаний заступником міністра Павлом Хобзеєм.

понеділок, 21 листопада 2016 р.

Як виховати юну леді: поради батькам



Кожна мати повинна знати, як виховати свою доньку справжньою леді, навіть у тому випадку, якщо вона поки що поводиться як справжній шибеник.
Немає нічого поганого в тому, що ваша дівчинка любить спартанські, «хлоп'ячі» види ігор, але, незважаючи на це, як під час гри, так і після її закінчення вона повинна пам'ятати, що вона все ж дівчинка.

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Як гарантувати безпеку дітей в Інтернеті

Вихід в Інтернет є невід'ємною частиною повсякденного життя мільйонів наших співгромадян – від користування електронною поштою та веб-серфінгу до обміну миттєвими повідомленнями, чатів, блогів, соціальних мереж і скачування контенту за допомогою торентів. Діти не є винятком із цього правила й починають опановувати Інтернет у ранньому віці (навіть у два роки).

середа, 16 листопада 2016 р.

Гармонія і заспокоєння з мініатюрним садом дзен

В Японії є цікаві естетичні та філософські явища, наприклад, кам'яні сади. Використовуються вони в храмах та ландшафтному дизайні не тільки для краси: первинне призначення дзен садів полягало в просторі для медитації, відстороненні від метушні та побутових проблем. В дитячій творчості робота з "кам’яним садом" дасть можливість заспокоїтися і розслабитися, поринути у світ фантазії, побути наодинці з собою.

вівторок, 15 листопада 2016 р.

Конкурс підручників для 9 класів розпочнуть незабаром

Міністерство освіти і науки повідомляє, що конкурсний відбір проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів буде розпочато найближчим часом. Про це йдеться у листі МОН до потенційних учасників конкурсу підручників.

понеділок, 14 листопада 2016 р.

Творчі експерименти з осіннім листям

Майже всі ми в дитинстві збирали і сушили в книжках осіннє листя. Повторіть це і з вашими дітьми. З творчим підходом листочки можна перетворити на прикрасу для будинку, а також створити атмосферні ілюстрації на осінню тематику.

неділя, 13 листопада 2016 р.

Треба вчити дітей тому, що не зможе зробити робот, - Хобзей

Не тільки наука, а й мистецтво має стати невід’ємною частиною розвитку талантів у дітей, і в цьому може допомогти впровадження STREAM освіти. Про це, під час круглого столу «STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу», зазначив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

середа, 9 листопада 2016 р.

Душа Голосна України



 9 листопада у нашій школі вчителями української мови, був проведений виховний захід до дня української писемності та мови "Душа Голосна України".

Закон "Про освіту" можуть доопрацьовувати до весни

Закон "Про освіту" не повинен насаджувати суспільству 12-річну освіту в нереалістичні терміни, а його доопрацювання  щонайменше триватиме до кінця лютого – початку березня наступного року. Про це сказав перший заступник голови комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський під час засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту.

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Як стати гідним прикладом для дітей


Незважаючи на те що ніхто з нас ніколи не стане «досконалим» батьком чи матір'ю, насправді не так уже і складно виростити щасливих, здорових дітей, здатних до адаптації. При цьому робота батьків полягає в тому, щоб виховувати їх на власному прикладі, моделюючи найбільш бажаний спосіб поведінки дітей.

понеділок, 7 листопада 2016 р.

Освітяни проти об’єднання шкільних предметів, - заява

Ідея інтеграції україноцентричних дисциплін, зокрема української мови, української та зарубіжної літератур, є нищенням національної системи мовно-літературної освіти. Про це йдеться у відкритому зверненні, що підписано представниками науково-педагогічної спільноти та громадськості, до міністра освіти Лілії Гриневич.

пʼятниця, 4 листопада 2016 р.

Інтегрована мова. Діти нарешті заговорять українською

Наші діти розмовляють між собою в товаристві і в родинах, листуються у Вконтакті та Facebook, годинами «зависають» на телефонах, але діагноз, поставлений нашим дітям блаженнішим Любомиром Гузаром, залишається актуальним: «Наші діти не вміють говорити». Про сутність цієї проблеми і можливі шляхи її подолання розмірковує член робочої групи з розроблення нового Держстандарту загальної середньої освіти Мирослава Товкало.
Більшість дітей не вміє:

четвер, 3 листопада 2016 р.

ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання


Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі - пробне ЗНО) організовується з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання для пробного ЗНО, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання.

Ухвалено Концепцію Нової української школи


 Колегія МОН ухвалила остаточну редакцію Концепції Нової української школи. Про це повідомляє прес-служба МОН.

середа, 2 листопада 2016 р.

Тридцять добрих справ для розвитку доброти

Діти народжуються з потребою віддавати, але, як показують сучасні дослідження, до четвертого класу вони соціалізуються й починають думати більше про себе, ніж про інших. Щоби переломити цю тенденцію й виробити довгострокову звичку піклуватися про ближніх, дітям необхідно трохи допомогти.

вівторок, 1 листопада 2016 р.

МОН перевірить усі методичні посібники для шкіл

Міністерство освіти і науки найближчим часом має намір переглянути навчально-методичні посібники, що були надруковані за останні п`ять років.